TEAM EUROPE MEMBER

PROFICIENCY

CITY

INSTITUTION

DEPARTMENT

1

Ahmet EVİN

European Policy and Enlargement

İstanbul

Sabancı Üniversitesi

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi 

2

Ali TEKİN

Political Enlargement, European Political Economy, European Enlargement, European Politics

Ankara

Bilkent Üniversitesi

Uluslarası İlişkiler Bölümü

3

Yakup Atila ERALP

EU Enlargement, Turkey-EU Relationship, EU Neighbourhood Policy, EU's Foreign Policy

Ankara

Ortadoğu Teknik Üniversitesi

Uluslarası İlişkiler Bölümü/Jean Monnet Chair Department of International Relations

4

Aziz ÇELİK

Labour unions, social dialogue

İstanbul

Kocaeli Üniversitesi

İİBF Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü 

5

Beril DEDEOĞLU

Political Integration, EU Security Policy, EU-Turkey relations

İstanbul

Galatasaray Üniversitesi

Uluslarası İlişkiler Bölümü

6

Can BAYDAROL

International Relations

İstanbul

Kültür Üniversitesi

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi

7

Cem DUNA

Foreign Policy

İstanbul

AB Danışmanlık

 

8

Çiğdem NAS

Identity and Minorities, EU-TR Relations

İstanbul

Yıldız Teknik Üniversitesi

Siyaset Bilimi ve Uluslarası İlişkiler Bölümü

9

Derya SEVİNÇ

EU Economics and Trade Policy, Funds, TR-EU Relations, Accession Process

Ankara

Ankara University

Sosyal Bilimler Enstitusu-AB Programi

10

Dilek KURBAN

Human Rights, Democracy in Turkey, Minority Rights, Kurdish Issue

İstanbul

TESEV

 

11

Elif Hatun KILIÇBEYLİ

Education, Neighbourhood Policy, Foreign Policy

Adana

Çukurova Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslarası İlişkiler Bölümü

12

Emre GÖNEN

EU, European Political and Diplomatic History, EU-TR Relations, Customs Union, Enlargement

İstanbul

Bilgi Üniversitesi

Uluslararası İlişkiler Bölümü

13

Eser KARAKAŞ

Economy  

İstanbul

Bahçeşehir Üniversitesi

İktisat Fakültesi Maliye Bölümü

14

Fatma ÇAĞLAR

Consumer Policy

Ankara

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Genel Müdürlük

15

Günal Kurşun

European Law/Criminal Law in Turkey and EU, Human Rights

Adana

Çukurova Üniversitesi

Hukuk Fakultesi

16

Hakan YILMAZ

Culture and TR-EU Relations

İstanbul

Boğaziçi Üniversitesi

Siyaset Bilimi ve Uluslarası İlişkiler Bölümü

17

İlter TÜRKMEN (he doesn't wish to continue being a TE member)

Foreign Policy

İstanbul

Emekli Büyükelçi

Emekli Büyükelçi

18

Bülent ÖZCAN

Project Management, Project Development, EU Financial Support, Civil Society Dialogue

Ankara

AB Bakanlığı

Proje Uygulama Başkanlığı

19

Kemal KİRİŞÇİ

CFSP + immigration, Justice and Home Affairs

İstanbul

Boğaziçi Üniversitesi

Siyaset Bilimi ve Uluslarası İlişkiler Bölümü

20

Korel GÖYMEN

Regional policy,Local Government, Local Development, NGO Governance 

İstanbul

Sabancı Üniversitesi

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi 

21

Mehmet ALTAN

Agriculture, Economy Policy

İstanbul

İstanbul Üniversitesi

İktisat Fakültesi

22

Meryem KORAY

Social Policy

İstanbul

 

 

23

Murat Ali DULUPÇU

Regional policy, regional development 

Isparta

Süleyman Demirel Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

24

Mustafa Yaşar TINAR

SMEs

İzmir

ESİAD

Girişimcilik Çalışma Grubu

25

Münevver CEBECİ  

CFSP 

İstanbul

Marmara Üniversitesi

Uluslarası İlişkiler Bölümü

26

Nilgün Arısan ERALP

Negotiations, Harmonisation

Ankara

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı

 

27

Nurseren BUDAK

Food Security and Geographical Signs

Ankara

Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı   

Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Risk Değerlendirme Dairesi

28

Oğuz BORAT

Education Policy 

İstanbul

Mesleki Yeterlilik Kurumu

 

29

Oğuz HAKSEVER

Media

İstanbul

NTV/Doğuş Yayın Grubu

Haber Merkezi

30

Rana İZCİ

Environment

İstanbul

Marmara Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

31

Selma ACUNER

Gender 

Ankara

European Women's Lobby, KA-DER

Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği 

32

Semra GÜRBÜZ

Food Safety, Animal Health

Ankara

UNDP

33

Sevinç ATABAY

Education

Ankara

TED

Ankara Koleji Vakfı

34

Suna ÖZYÜKSEL

Insurance

İstanbul

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı

 

35

Turgay TÜRKYILMAZ

Fisheries

Ankara

 

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü

36

Yaşar UYSAL

Agriculture, Competition

İzmir

Dokuz Eylül Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 

37

Yıldız ECEVİT

Gender, Social Policy, Women's Studies, Work and Organisation

Ankara

Ortadoğu Teknik Üniversitesi

Sosyoloji Bölümü

38

Yılmaz ENSAROĞLU

Human Rights, Minorities

Ankara

SETA

Hukuk ve Insan Haklari

39

Zühtü ARSLAN

Human Rights

Ankara

Polis Akademisi (nden ayrildi Anayasa Mahkemesi uyesi oldu)

Güvenlik Bilimleri Fakültesi