Avrupa Birliği Bilgi Ağı

Avrupa Birliği hakkında bilgi bulmak zor olabilir, özellikle nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız. Önerimiz bu işe AB Bilgi Ağı’nı ziyaret ederek başlamanız!   Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, AB–Türkiye ilişkileri hakkındaki bilgileri ve son gelişmeleri halka iletmek amacıyla Türkiye çapında bir bilgilendirme ve iletişim stratejisi uygulamaktadır. Delegasyon, bu amaçla Türkiye çapında 21 ilde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezlerinden oluşan kapsamlı bir “AB Bilgi Ağı”nı desteklemektedir. Ayrıca, üniversite ve araştırma merkezlerinde bulunan 14 Avrupa Dokümantasyon Merkezi (EUi) ise öğrenci ve akademisyenlerin AB’ye ilişkin konularda ihtiyaç duydukları bilgi kaynaklarına ulaşmalarını sağlamaktadır.

AB Bilgi Merkezleri Projesi kapsamında Türk halkının AB konusunda bilgilendirilmesi ve ihtiyaç duyulan yayınların sağlanması için AB Bilgi Merkezlerine paralel olarak ayrıca http://www.avrupa.info.tr/AB_ve_Turkiye/AB_Bilgi_Agi,Ab_Bilgi_Agi_Sayfalar.html?pageindex=3AB Bilgi Noktaları oluşturulmuştur. AB Türkiye Delegasyonu işbirliğinde, ticaret ve/veya sanayi odaları gibi kurumlar bünyesinde yer alan 15 AB Bilgi Noktası, yakınlarındaki illerde bulunan AB Bilgi Merkezleri ile birlikte çalışmalar yürütmektedir. Bilgi Noktalarında oluşturulan kütüphanelerde ise AB ile ilgili çeşitli yayınlara ulaşılabilmektedir.

AB Bilgi Ağının diğer hizmetleri, ülke genelinde düzenlenmekte olan konferans, panel ve çalıştaylara AB konusunda uzman Avrupa Takımı konuşmacılarını sağlamaktır.

Büyükelçi'nin Mesajı

 

 

Bize Ulaşın:

 

Facebook
Twitter
iPhoneApp